Aktuální projekce 4 / 5 / 2011

28. dubna 2011 v 18:03 |  Aktuální projekce


Téma: Paralelní svět 4 / 5 / 2011
Film: Pozemšťané, koho budete volit? / 40min / 2010
Diskutující: režisérka Linda Jablonská se spoluautory filmu z o.s. Inventura, novinářka a aktivistka Saša Uhlová a Petr Ayeboua, radní Prahy 6 pro soc. otázky a zdravotnictví

Dokument Pozemšťané,koho budete volit vznikl před loňskými volbami. Skupina lidí s mentálním hendikepem se vydala mezi české politiky s otázkou, koho budou volit. Sami ve filmu přiblížili své politické názory a preference. Film je sondou do života lidí s mentálním hendikepem a nabízí nám možnost podívat se na politickou scénu z trochu jiného úhlu pohledu - očima lidí, kteří možná tolik nekalkulují s tím, co jim politické sliby přinesou za zlepšení, kteří ale na druhou stranu jsou dnes v situaci, kdy se jich vládní kroky mohou velmi osobně dotknout.

Proto jsme kromě autorů filmu pozvali do diskuze Sašu Uhlovou, novinářku a aktivistku, účastnicí březnové demonstrace proti sociální reformě svolanou hendikepovanými a pozván je i Petr Ayeboua, radní Prahy 6 za oblast sociální politiky a zdravotnictví, který nám může zodpovědět na otázky "z druhé strany barikády".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama